Devhobby.eu na Devstyle.pl

Programowanie - pasja utracona. Eh, te blogi... Ukazał się mały felietonik mojego autorstwa na serwisie Macieja Aniserowicza. Nie wspominałbym o tym, gdyby nie to, że właśnie dostałem maila od kogoś, kto ma bardzo podobne doświadczenia w życiu i także zderzał się z pytaniem: czy mając 30 lat i więcej jest sens… Czytaj dalej »

Na boku… Czy zawsze jest jak zwykle? ;)

       Wiele się nasłuchałem, jaki to ten WordPress idealny, łatwy do skonfigurowania, niezawodny... Mając już lata temu doświadczenia z równie "idealnym" phpBB nie do końca ufałem tym zachwytom. Jakie było moje zdziwienie, jak początek przygody z WP okazał się sielankowym spacerkiem po tworzeniu portalu, co oznacza, że jeśli… Czytaj dalej »

Wiedza w odmętach „internetów”.

Słowo się rzekło, artykuł na blogu. Internet to coś niesamowitego, gdy 28-30 lat temu przeżywałem swoją młodzieńczą przygodę z programowaniem, Internetu po prostu nie było, tak po prostu. Nie było też telefonów komórkowych, a pierwszy Windows, którego widziałem, nie miał nawet Internet Explorera. Takie to były dziwne i obce czasy.… Czytaj dalej »

Moje główne źródła wiedzy.

Obiecałem napisać, z jakich materiałów korzystam, więc oto lista, wraz z krótkimi spostrzeżeniami własnymi: Jakich książek używam do nauki C++:? - Alex Allain, C++ Przewodnik dla początkujących. Bardzo fajnie i lekko napisana książka, osobiście nie przepadam za takim stylem, jednak na sam początek warto. - Stephen Prata, Język C++ Szkoła programowania.… Czytaj dalej »